بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی

گاهی اوقات بهتر است که گجت ها را کنار بگذارید و یک کتاب چاپی را برای پر کردن اوقات فراغت خود انتخاب کنید. امروز به شما فهرستی از بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی را معرفی می کنیم. حتی اگر قصد دارید یک هدیه به دوست خود دهید، این کتاب های می توانند به شما کمک کنند.

وب‌سایت کلیک - زهرا طیبی: به دنبال یک کتاب خوب هستید؟ در این مطلب بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی را به شما معرفی می کنیم.

گاهی اوقات بهتر است که گجت ها را کنار بگذارید و یک کتاب چاپی را برای پر کردن اوقات فراغت خود انتخاب کنید. امروز به شما فهرستی از بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی را معرفی می کنیم. حتی اگر قصد دارید یک هدیه به دوست خود دهید، این کتاب های می توانند به شما کمک کنند.

بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی

کتاب آی ژن

چه اتفاقی برای نسلی می افتد که همیشه با اتصال به دنیای اینترنت و گوشی های هوشمند رشد کرده اند؟ این محور اصلی کتاب دکتر جین تونگه روانشناس آمریکایی است.

در این کتاب نسل آی ژن به نسلی اطلاق می شود که در اواسط دهه 1990 تا اواسط سال 2000 و بعد از آن، متولد شده باشند؛ نسلی که تمام سنین نوجوانی را همراه با گوشی های هوشمند زندگی کرده است، نسل آی ژن با استفاده از رسانه های اجتماعی و ارسال پیامک به جای فعالیت های دیگر، با دوستان خود ارتباط برقرار کرده و شاید به همین دلیل سطح اضطراب، افسردگی و تنهایی خاصی را تجربه می کند.

اما تکنولوژی تنها چیزی نیست که iGen را از نسل قبل از خود جدا می کند؛ آنها در چگونگی گذراندن وقت، نحوه رفتار و نگرش نسبت به دین، جنسیت و سیاست متفاوت هستند. اعضای این نسل روش های کاملا جدیدی را برای ازدواج انتخاب می کنند و از زندگی و حرفه هایشان انتظار متفاوتی دارند. بیش از نسل های گذشته، آنها نسبت به ایمنی وسواس دارند و در برابر ناعدالتی و نابرابری هیچ صبر و شکیبایی از خود نشان نمی دهند.

اگر مشتاق هستید که اطلاعات جالب دیگری در خصوص این نسل جدید بدست بیاورید و تاثیر تکنولوژی های جدید بر نسل آی ژن را بدانید، به شما خواندن این کتاب را پیشنهاد می کنیم.

بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی

 


کتاب میمون‌های آشوب: ثروت کثیف و شکست تصادفی در دره سیلیکون

آنتونیو گارسیا مارتینس به عنوان مشاور پیشین توییتر و یکی از مدیران فیس بوک تجربیات خود را در خصوص مسائل مرتبط با استراتژی کسب و کار و برخی از موارد مطرح در «دره سیلیکون» را در کتاب خود با عنوان «میمون‌های آشوب: ثروت کثیف و شکست تصادفی در دره سیلیکون» به رشته تحریر در آورده است.

در حقیقت، کتاب میمون‌های آشوب جزو بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی است که یک تصویر پر جنب و جوش از زندگی در دنیای شرکت های فن آور را به تصویر کشیده است. اگر شما از سریال سیلیکون ولی در تلویزیون لذت می برید و می خواهید موارد واقعی این دره اسرارآمیز را که در زمینه تکنولوژی شهرت جهانی دارد، بخوانید، قطعا باید کتاب میمون‌های آشوب در لیست شما باشد.

آنتونیو گارسیا مارتینس نویسنده «میمون‌های آشوب» در این کتاب شرکت‌هایی مثل «گوگل و فیس بوک» را بررسی کرده و عوامل موفقیت و داستان‌های پشت پرده آن‌ها را مورد بحث قرار می‌دهد.

بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی

 


کتاب ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده ای فوق العاده

یکی دیگر از کتاب هایی که می توان آن را در فهرست بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی قرار داد کتاب ایلان ماسک: تسلا، اسپیس ایکس و تلاش برای آینده ای فوق العاده نوشته اشلی ونس است.

ایلان ماسک قطعا یکی از کارآفرینان موفق، غیر قابل پیش بینی و بلند پروازانه دره سیلیکون است. ونس از داستان ماسک برای پاسخ به یکی از سوالات رایج در عصر حاضر استفاده می کند: آیا کشور مخترعین و سازندگانی که قرن نوزدهم را رهبری می کرد، در عصر کنونی که رقابت جهانی شدیدی در آن جاری است هم حرفی برای گفتن دارد؟ این نویسنده استدلال می کند که ماسک، یکی از شخصیت های غیر معمول و قابل توجه در تاریخ کسب و کار آمریکا همچون مخترعان افسانه ای و صنعتگران از جمله توماس ادیسون، هنری فورد، هوارد هیوز و استیو جابز است. امروزه ایلان ماسک بیش از هر کارآفرین دیگری انرژی و ثروت فراوان خود را صرف اختراع هایی می کند که آینده ای فانتزی و علمی- تخیلی را برای جهان به ارمغان می آورد.

این کتاب روایتی است از زمان کودکی ایلان ماسک تا زمانی که او در Zip2 و PayPal و سپس در شرکت های اسپیس ایکس، تسلا و SolarCity مشغول به کار شد. وانس نویسنده این کتاب، مصاحبه هایی را که با ایلان ماسک صورت گرفته به طور منظم بررسی و دسته بندی کرده است و همچنین با کسانی که در مراحل مهم زندگی با وی همراه بوده اند، مصاحبه و گفت‌وگو کرده است. البته این نکته را هم باید متذکر شویم که ایلان ماسک هیچ کنترلی بر متن این کتاب نداشته و وانس دسترسی بسیار خوبی به ایلان ماسک و سایر تکنسین های مهم اطراف او داشته است.

بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی

 


کتاب روح یک ماشین جدید

آیا Data General Eclipse MV / 8000 (اولین عضو خانواده مینی رایانه های 32 بیتی) را به یاد می آورید؟ احتمال اینکه شما اصلا این رایانه را ندیده باشید و یا چیزی در مورد آن نشنیده باشید، خیلی زیاد است. تریسی کیدر برنده جایزه ادبی پولیتزر در کتاب خود به خوبی گزارشی از این تکنولوژی و روند پیشرفت آن منتشر کرده است.

«روح یک ماشین جدید» کتابی غیر داستانی است که در سال 1981 منتشر شد. این کتاب وقایع و تجربیات یک تیم مهندسی کامپیوتر را برای طراحی نسل جدیدی از رایانه که در سال 1980 به عنوان Data General Eclipse MV / 8000 به بازار عرضه شد، روایت می کند.

از کتاب روح یک ماشین جدید، می توان به عنوان یکی از بهترین کتاب ها در زمینه روایت تاریخ ساخت رایانه از ابتدا تا پایان نام برد که تمام پیروزی ها و ناامیدی های این عرصه را بیان کرده است.

بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی

 


کتاب ابرهوش: مسیرها، خطرات، استراتژی ها

احتمالا سخت ترین کتاب در لیست بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی که به شما معرفی کردیم، این کتاب فیلسوف سوئدی، نیک بوسترم است که در سال 2014 به چاپ رسید.

او در این کتاب استدلال می کند که در نقطه ای که مغز ماشین از مغز انسان ها بر حسب عقل عمومی برتری پیدا کند، بشریت به عنوان حیات غالب بر روی زمین غرق می شود.

به نظر می رسد این کتاب شبیه یک داستان علمی تخیلی باشد، اما بوستروم دلایلی از پیشرفت های بزرگ در هوش مصنوعی را بیان می کند که کاملا متقاعدکننده است. او معتقد است که ماشین های پیشرفته و هوشمند می توانند توانایی های خود را سریعتر از دانشمندان بهبود دهند و این می تواند یک فاجعه برای انسان ها باشد.

بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی

 


کتاب ماشین، پلتفرم، جمعیت: تصویری از آینده دیجیتالی ما

اندرو مک آفی و اریک بری نیوالفسون، محققان MIT که در گذشته کتاب «عصر ماشین دوم» را با جزئیات دقیق در مورد چگونگی تغییر تکنولوژی مدرن در کسب و کار و اقتصاد نوشتند، نویسنده یکی دیگر از موارد لیست بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی ما هستند.

آنها در این کتاب سه مبحث هوش مصنوعی، محصولات و سیستم های عامل و جمعیت را بررسی می کنند و اطلاعات بسیاری خوبی را به کسب و کارهای کوچک در دنیای فناوری می دهند. خواندن این کتاب برای هرکس که می خواهد در زمینه فناوری شروع به کار کند، ضروری است.

بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی

 


کتاب جنایت های آینده

به دنیای شگفت‌انگیز جدید جنایت‌های تکنولوژی خوش آمدید. دنیایی که در آن سارق‌ها جای خود را به هکرها می دهند و قربانی می تواند هر یک از ما کاربرانی باشد که در دنیای مجازی و اینترنت فعال است.

مارک گودمن پلیس گشت سابقی است که برای روشن‌سازی روش تبهکاران و تکنیک‌های تروریستی کتاب جنایت های آینده را نگاشته است. او هزاران جرایم اینترنتی را مثال می‌زند؛ از داستان شرکت اوکراینی نوپایی که در ظاهر یک نرم‌افزار آنتی‌ویروس کاملا جدید را می‌فروخته و دست‌آخر یک سازمان تولید کننده جاسوس افزارها از آب درمی‌آید تا ماجرای بدن انسان که قابل هک کردن است!

این کتاب که یکی دیگر از اعضای فهرست بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی است طولانی، اما بسیار قانع کننده است و موجب می شود تا با بسیاری از تهدیداتی که در دنیای اینترنت با آن روبرو هستیم – از حملات سایبری به شرکت ها و سرقت هویت آنلاین گرفته تا هک کردن دستگاه های هوشمند و غیره – آشنا شویم.

گودمن در دو فصل انتهایی کتاب می‌گوید چگونه می‌توان تاثیر چنین تبهکارانی را محدود کرد و از ما می‌خواهد همان‌گونه که با بیماری‌های واگیردار در سلامت عمومی برخورد می‌کنیم، افسار جرایم اینترنتی را به دست بگیریم و نگذاریم گسترش پیدا کند.

بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی

 


کتاب چهارم: DNA مخفی آمازون، اپل، فیس بوک و گوگل

آمازون، اپل، فیسبوک و گوگل به عنوان شرکت هایی شناخته می شوند که همه اهالی دنیای فناوری از آنها به عنوان موفق ترین ها یاد می کنند. حالا داستان موفقیت این چهار شرکت توسط اسکات گالووی برای شما بازگو می شود.

گالووی به جای آن که فقط یک داستان را برای هر شرکت شرح دهد، از دانش کسب و کارش با ریزبینی هرچه تمام استفاده کرده و به صورت قانونی به تشریح رویکرد هر شرکت در مورد آنچه انجام می دهند، می پردازد.

بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی

وی در مورد قدرت، ضعف، استراتژی و چالش های منحصر به فرد هر شرکت صحبت می کند. در نتیجه به شما این امکان را می دهد که از آنها برای رسیدن به موفقیت در شرکت خود بهره برداری کنید. در هر صفحه از این کتاب که یکی از بهترین کتاب های جهان در زمینه تکنولوژی است، نکته کلیدی برای یادگرفتن وجود دارد.

بخش علم و تکنولوژی | مجله اینترنتی مدیرنیوز


منبع: برترین ها