سیستم عامل ویژه گوشی‌های تاشو در راه است

دو شرکت گوگل و سامسونگ در حال همکاری با یکدیگر به منظور تولید نسخه ای ویژه از سیستم عامل اندروید هستند که بر روی گوشی های تاشو مورد استفاده قرار می گیرد.

خبرگزاری مهر: دو شرکت گوگل و سامسونگ در حال همکاری با یکدیگر به منظور تولید نسخه ای ویژه از سیستم عامل اندروید هستند که بر روی گوشی های تاشو مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم عامل ویژه گوشی‌های تاشو در راه است

همزمان با انتشار اخباری در مورد تلاش های برخی شرکت های سازنده تلفن همراه برای عرضه گوشی های دارای نمایشگر تاشو، منابع مطلع از تولید نسخه ای خاص از اندروید برای گوشی های یادشده خبر می دهند. البته هنوز مشخص نیست این سیستم عامل چه ویژگی های خاصی خواهد داشت.

قرار است رابط کاربری نهایی این سیستم عامل بر مبنای ویژگی های گوشی های تاشوی تولید شده سامسونگ طراحی شود. هنوز مشخص نیست محتوای نمایشگر تاشوی گوشی سامسونگ قرار است بعد از باز شدن به صورت عمودی نمایش داده شود یا افقی. برای این گوشی فعلا به طور موقت نام برنده یا winner انتخاب شده است.

از چهار سال قبل شایعاتی در مورد تولید گوشی تاشو توسط سامسونگ مطرح شده بود که هفته قبل توسط برخی مدیران ارشد این شرکت به طور رسمی تایید شد. با توجه به ابعاد بزرگ چنین گوشی وزن آن بیش از ۲۰۰ گرم خواهد بود. همچنین پیش بینی می شود باتری کوچک تری برای این نوع گوشی ها طراحی شود. علاوه بر سامسونگ، هواوی نیز در تلاش برای تولید گوشی با نمایشگر تاشو است.

بخش کامپیوتر و موبایل | مجله اینترنتی مدیرنیوز


منبع: برترین ها