تولید ربات گرافنی در ابعاد یک سلول

محققان دانشگاه ام آی تی، موفق به تولید ربات بسیار کوچکی شده اند که ابعاد آن به اندازه یک سلول است و در تولید آن از گرافن استفاده شده است.

خبرگزاری فارس: محققان دانشگاه ام آی تی، موفق به تولید ربات بسیار کوچکی شده اند که ابعاد آن به اندازه یک سلول است و در تولید آن از گرافن استفاده شده است.

ربات یادشده می تواند در بدن انسان شنا کند و وضعیت سلامت فرد را کنترل کند. از این ربات می توان برای انتقال دارو به داخل بدن انسان هم استفاده کرد.

تولید ربات گرافنی در ابعاد یک سلول

ربات مذکور همچنین می تواند داده های مختلفی را در مورد محیط زیست یا درون بدن انسان جمع اوری کند. یکی از مهم ترین مزیت های این ربات امکان تولید انبوه آن است که از طریق یک فرایند کنترل شده و با توجه به خواص منحصر به فرد ماده گرافن اتفاق می افتد.

ربات سلولی مذکور می تواند در درون مولکول های مختلف شناور شود و به هر نقطه از بدن سفر کند. لذا نفوذ آن به دشوارترین نقاط بدن انسان امکان پذیر خواهد بود.

یکی دیگر از مزیت های این ربات این است که تولید آن به صورت دستی و با دخالت انسان انجام نمی شود. بلکه با اجرای یک فرایند خودکار با استفاده از یک پلیمر خاص، یک سیستم الکترونیکی و همین طور گرافن ربات سلولی یادشده شکل می گیرد.

پژوهشگران دانشگاه ام آی تی معتقدند که می توانند این فرایند خاص را در آینده توسعه داده و از آن برای تولید طیف گسترده ای از ربات های بسیار کوچک به کار بگیرند. به گفته آنها از پلیمر مذکور می توان در آینده برای تولید هر ماده دو بعدی در ابعاد سلولی استفاده کرد.

بخش کامپیوتر و موبایل | مجله اینترنتی مدیرنیوز


منبع: برترین ها